Meniu

Kūrėjų žodis

Planuodami gyvenvietę galvojome apie jaukią, darniai į gamtą įsiliejančią erdvę, sukurtą patogiam poilsiui ir maloniam gyvenimui. Ieškojome vietos, kuri padėtų kurti ir puoselėti gyvenimo gerovę. Vietos jaunam žmogui, jaunai šeimai, kuriems rūpi investuoti į ateitį. Manome, kad ši vieta labiausiai tinkama kainos, gyvenimo komforto ir ateities perspektyvos prasme.

Stengėmės išnaudoti ne tik nepakartojamos gamtos privalumus – puikų parką šalia, istorinę bei kultūrinę aplinką, bet ir sukurti naują gyvenimo kokybę pačioje gyvenvietėje, kuri dar labiau pabrėžtų čia esančios gamtos išskirtinumą ir akcentuotų jos teikiamą naudą. Į tai atsižvelgdami išdėstėme sklypus, kiekvienam suteikdami privatumo. Apie tai galvodami, numatome sukurti ir unikalų bendrą sodą.

Analizavome daugybę Lietuvoje, Skandinavijoje ir Jungtinėse Valstijose įdiegtų projektų, be to, į mūsų viziją stengėmės sudėti ne vien pasaulines tendencijas ir patirtį, bet ir originalias idėjas, skirtas būtent šiai gyvenvietei.

Galime drąsiai teigti, kad ši Pilies gyvenvietė yra nuoseklių tyrinėjimų, kūrybinės minties, originalumo, konstruktyvių sprendimų ieškojimo ir profesionalios patirties rezultatas.

Vystytojas Rokas Volungevičius

Nuo pat pirmų eskizų tai buvo iššūkis. Nagrinėjome šią teritoriją keliais aspektais: pirma, tai ypatinga teritorija vienoje aukščiausių ir įspūdingiausių Vilniaus vietų, kurios istorija, siekianti ankstyvuosius amžius, suformavo unikalų vietos landšaftą. Antra, mūsų uždavinys – tai aukščiausio lygio saugios ir ekologiškos gyvenamosios aplinkos kūrimas būsimiems gyventojams, jaunoms šeimoms, kuriančioms šių dienų pasaulį ir tenkinančioms šių dienų žmogiškuosius poreikius.

Taip žmogaus komforto ir darnios, novatoriškos ir kokybiškos aplinkos idėja buvo įvilkta į šiuolaikišką modernios klasikos architektūrinį rūbą.

Rokas Volungevičius