Meniu

Individualus sklypas

Siekdami visos teritorijos vientisumo siūlome individualaus sklypo aplinkos sutvarkymo koncepciją. Individualūs sklypai tik iš dalies aptveriami žemaūgėmis gyvatvorėmis, kurios pamažu pereina į bendrą vidinę rekreacinę zoną. Taip optiškai išplečiama sklypo teritorija ir sukuriamas natūralios gamtos įspūdis.

Individualiam sklypui tvarkyti siūlomos atskirų tarpusavyje susijusių elementų kompozicijos: gėlių ir žemaūgių krūmų grupės, medinės terasos, pereinančios į natūralaus skelto akmens takelius, ovalios formos kalvelės, dekoruotos samanomis, smėliu, mulčiu. Atskiros gamtinių elementų oazės suteiks sklypui išbaigtumo ir subtilumo.

Rekreacinė erdvė

Pilies gyvenvietės centre planuojama įrengti nedidelį parką-sodą, žaliąją zoną, skirtą gyventojų poilsiui, laisvalaikiui, vaikams. Norėtume, kad ši erdvė tarsi jungtų kraštovaizdį su gyvenvietės urbanistine struktūra. Sodas projektuojamas remiantis skirtingų regionų tradicijomis, kurios būtų tinkamiausios šios gyvenvietės reljefui ir atitiktų bendrą gyvenvietės koncepciją.  Sodas – mažas gamtos modelis, maža tobula erdvė, kurioje visi elementai papildo vienas kitą, sudarydami mažą atskirą darnų pasaulį. Kartu sodas – ir namo tąsa, nes į jį galima bus patekti tiesiai iš kambario.  Tai bus visus metus žalias ir gyvas gamtos kampelis, suformuotas iš įvairių Lietuvoje augančių augalų rūšių.